Bits&Chips

IPTE bouwt testsysteem voor powermodules in laadpalen ABB

Auteur: Nieke Roos
12 juni 2012 

IPTE Factory Automation heeft een universeel halfautomatisch testsysteem op de markt gebracht voor powermodules in laadpalen. Het Genkse bedrijf heeft de oplossing ontwikkeld voor ABB’s Electric Vehicle Charging Infrastructure-groep, het vroegere Epyon. De laadpalen kunnen outputs leveren tot wel tien kilowatt. Het systeem test de assembly’s die de hoge spanningen en stromen regelen en doet dat op een veilige, nauwkeurige en honderd procent reproduceerbare en documenteerbare manier, aldus IPTE.

De powermodules stellen speciale eisen. Ze ondergaan de tests zonder behuizing en om te voorkomen dat de hoogfrequente interferentie en elektromagnetische velden die ze genereren de instrumenten beïnvloeden, heeft IPTE voor de nodige afscherming moeten zorgen. Daarnaast vereisen de twintig kilo zware modules een stabiele basis en dito contacten. De hoge spanningen en stromen vergen bovendien meetapparatuur die bestand is tegen de hoge temperaturen die kunnen ontstaan bij kapotte assembly’s. Infraroodsensoren op verschillende posities maken het mogelijk de temperatuur nauwlettend in het oog te houden.

IPTE Factory Automation heeft een universeel halfautomatisch testsysteem op de markt gebracht voor powermodules in laadpalen. Het Genkse bedrijf heeft de oplossing ontwikkeld voor ABB’s Electric Vehicle Charging Infrastructure-groep, het vroegere Epyon. De laadpalen kunnen outputs leveren tot wel tien kilowatt. Het systeem test de assembly’s die de hoge spanningen en stromen regelen en doet dat op een veilige, nauwkeurige en honderd procent reproduceerbare en documenteerbare manier, aldus IPTE. De powermodules stellen speciale eisen. Ze ondergaan de tests zonder behuizing en om te voorkomen dat de hoogfrequente interferentie en elektromagnetische velden die ze genereren de instrumenten beïnvloeden, heeft IPTE voor de nodige afscherming moeten zorgen. Daarnaast vereisen de twintig kilo zware modules een stabiele basis en dito contacten. De hoge spanningen en stromen vergen bovendien meetapparatuur die bestand is tegen de hoge temperaturen die kunnen ontstaan bij kapotte assembly’s. Infraroodsensoren op verschillende posities maken het mogelijk de temperatuur nauwlettend in het oog te houden.

Wilt u het volledige artikel lezen?

Abonneer direct op onze nieuwsbrief

abonneren

Topbanen in hightech

Software engineer

Promexx

Eindhoven

AGENDA

Cooling of electronics

29 mei - 31 mei

Eindhoven

System architect(ing)

17 juni - 21 juni

Eindhoven

Summer school Opto-mechatronics

24 juni - 28 juni

Eindhoven

Bits&Chips Hardware Conference 2013

12 juni

's-Hertogenbosch

Bits&Chips 2013 Embedded Systems

7 november

's-Hertogenbosch

Vul hieronder uw e-mailadres in om u aan te melden voor de digitale nieuwsbrief.


    


Mocht u al geabonneerd zijn en wilt u zich af melden van de nieuwsbrief, klik hier.