Bits&Chips

Groot deel Scheuten Solar start door

14 mei 2012 

De Scheuten Glasgroep koopt een groot deel van de boedel van Scheuten Solar op. Dat blijkt uit het faillissementsverslag van curator Wim Eikendal. Het betreft de researchtak Scheuten R&D, die onder meer werkt aan energieopwekkende glazen bolletjes, en Scheuten Optisol, dat zich richt op building-integrated PV. Eerder kocht een Chinese partij de verkooporganisatie op. Voor de assemblagefabriek in het Duitse Gelsenkirchen is nog geen oplossing gevonden.

Eigenaar Jacques Scheuten analyseert in Wijlimburg de ondergang van zijn zonnecelbedrijf. Scheuten erkent zich te hebben laten meeslepen door ‘de euforie van de solar’, waardoor hij te hard van stapel liep bij het opbouwen van de onderneming en te veel risico’s nam met inkoopcontracten. ‘In feite was de solar nog een onvolwassen markt. We hebben teveel risicovol geïnvesteerd in een nieuwe tak van sport’, aldus de Limburgse ondernemer.

Er zijn inmiddels alweer vacatures bij de solartak.

De Scheuten Glasgroep koopt een groot deel van de boedel van Scheuten Solar op. Dat blijkt uit het faillissementsverslag van curator Wim Eikendal. Het betreft de researchtak Scheuten R&D, die onder meer werkt aan energieopwekkende glazen bolletjes, en Scheuten Optisol, dat zich richt op building-integrated PV. Eerder kocht een Chinese partij de verkooporganisatie op. Voor de assemblagefabriek in het Duitse Gelsenkirchen is nog geen oplossing gevonden. Eigenaar Jacques Scheuten analyseert in Wijlimburg de ondergang van zijn zonnecelbedrijf. Scheuten erkent zich te hebben laten meeslepen door ‘de euforie van de solar’, waardoor hij te hard van stapel liep bij het opbouwen van de onderneming en te veel risico’s nam met inkoopcontracten. ‘In feite was de solar nog een onvolwassen markt. We hebben teveel risicovol geïnvesteerd in een nieuwe tak van sport’, aldus de Limburgse ondernemer. Er zijn inmiddels alweer vacatures bij de solartak.

Wilt u het volledige artikel lezen?

Abonneer direct op onze nieuwsbrief

abonneren

Topbanen in hightech

Senior software engineer

ALSI international

Beuningen

AGENDA

Cooling of electronics

29 mei - 31 mei

Eindhoven

System architect(ing)

17 juni - 21 juni

Eindhoven

Summer school Opto-mechatronics

24 juni - 28 juni

Eindhoven

Bits&Chips Hardware Conference 2013

12 juni

's-Hertogenbosch

Bits&Chips 2013 Embedded Systems

7 november

's-Hertogenbosch

Vul hieronder uw e-mailadres in om u aan te melden voor de digitale nieuwsbrief.


    


Mocht u al geabonneerd zijn en wilt u zich af melden van de nieuwsbrief, klik hier.